Bezpieczni na drodze

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W środę 7 października gościliśmy w szkole pana komisarza Andrzeja Latosińskiego z  Komendy Powiatowej  Policji w Pile. Przeprowadził on zajęcia dla klas I pod hasłem „Bezpieczni na drodze i nie tylko”.

Uczniowie dowiedzieli się, jak poprawnie poruszać się po drodze, co robić gdy zaczepia nas ktoś obcy i jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku. Poza tym dzieci przypomniały sobie numery telefonów alarmowych, dowiedziały, jak bezpiecznie przechodzi się przez ulicę i jak należy zachowywać się w pojazdach. Pod koniec spotkania maluchy zostały obdarowane odblaskowymi opaskami i zawieszkami na tornister, które zostały przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Spotkanie pierwszakom się podobało i z całą pewnością było bardzo pouczające.