Bomba witaminowa

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

20 października uczniowie klasy III a przygotowywali sałatkę warzywną. Nie robili tego oczywiście w klasie, lecz na stołówce i w odpowiednich strojach.

Uczniowie pod czujnym okiem mam, kroili ziemniaki, marchewkę, ogórki, seler i koper, a następnie dodając majonez wymieszali wszystkie składniki. Przy okazji trzecioklasiści dowiedzieli się jakie witaminy kryją się w poszczególnych warzywach i jak ważne jest spożycie pierwszego, zdrowego śniadania. Każdy mały kucharz skosztował sałatki, po czym wszyscy stwierdzili z przykrością, że muszą się jeszcze dużo nauczyć. Nie dlatego, że sałatka była niedobra, bo smakowała wyśmienicie, ale dlatego, że przepisów jest bardzo dużo, a uczniowie nie mogą przecież sałatek robić codziennie.