Piernikowe szaleństwo

20151203_103856

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, na które dzieci czekają z utęsknieniem. Uczniowie klasy II a postanowili upiec świąteczne pierniki.  3 grudnia po czujnym okiem rodziców, wychowawcy klasy oraz pań pracujących w szkolnej kuchni , zabrały się do pracy, która dzieliła się na kilka etapów. Podczas pierwszej godziny zajęć dzieci zapoznały się z przepisem na pierniki i przygotowały odpowiednie produkty. Następnie przeszły do stołówki szkolnej,  w której wyrabiały ciasto w przygotowanych naczyniach. Lśniące i pachnące ciasto zostało rozwałkowane. Wspaniałą zabawą było również wyciskanie z ciasta foremkami różnych kształtów pierników. Po upieczeniu ich w piekarniku, samodzielnie ozdabiały je kolorowymi lukrami, słodkimi koralikami i wiórkami. Wszyscy wykazali się dużymi zdolnościami plastycznymi, ponieważ brązowe pierniczki zmieniły się w kolorowe, pachnące  i pyszne gwiazdki, serduszka i choinki. Po skończonej pracy nastał czas degustacji, podczas której dzieci zachwycały się swoimi wypiekami. Zabrały je również do swoich domów, by poczęstować rodziców i rodzeństwo.