Nasi na wigilii miejskiej

20151212_140001

Z okazji Wigilii Miejskiej w sobotę 12 grudnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w dekorowaniu choinki oraz prezentowaniu części artystycznej.

Najpierw dzieci z klasy III c wspólnie  z wychowawcą oraz  rodzicami stroili świąteczne drzewko własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Od kilku tygodni trwały intensywne prace polegające na pieczeniu i dekorowaniu pierników, lepieniu i ozdabianiu figurek z masy solnej, sklejaniu gwiazd z różnego rodzaju makaronów oraz nawlekaniu na wstążeczki plasterków suszonych owoców. Pięknie ozdobiona choinka była jednym z elementów stanowiących dekorację podczas uroczystości wigilijnej dla mieszkańców naszego miasta.

Kolejnym punktem sobotniego popołudnia było zaprezentowanie programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klasy III a.  Dzieci przedstawiły krótką historię zwyczajów wigilijnych z innych krajów na przykład Hiszpanii, Ukrainy i Francji. Ponadto zaśpiewały kolędę „Cicha noc” w językach w/w krajów oraz naszym narodowym.

Występy zakończył pokaz grupy tanecznej, dziewczynek z klas pierwszych, które wykonały świąteczny taniec w pięknych mikołajkowych strojach.