Odkrywamy książki naszych marzeń

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W czwartkowy ranek 17 grudnia w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Książki naszych marzeń”. Poza tym impreza mieściła się również w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, więc można powiedzieć, że upiekliśmy dwie pieczenie przy jednym ogniu.

Piękne wigilijne baśnie oraz legendy polskie czytała dzieciom z klasy II a Pani Katarzyna Stokłosa, mama jednego z uczniów. Dzieci w wielkim skupieniu wysłuchały momentami dziwnych opowieści, wprowadzających ich w świat legend i baśni. Nie obyło się oczywiście bez rozmów o przeczytanych fragmentach książek, a za piękne odpowiedzi dzieci otrzymywały słodycze.

Spotkanie bardzo się drugoklasistom podobało. Już wiedzą, że następne odbędzie się w styczniu i bardzo się cieszą z tego powodu. Wtedy tez poznają więcej książek zakupionych w ramach programu „Książki naszych marzeń”.