W świątecznym nastroju

IMG_1790

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, najbardziej rodzinne ze wszystkich świąt, najbardziej łączące ludzkie serca, najbardziej wzruszające,  a jednocześnie przynoszące ogrom radości. Z tym też przeświadczeniem przewodniczący wszystkich klas spotkali się w poniedziałkowe popołudnie 21 grudnia na corocznej wigilii samorządowej. Uroczystość tą zaszczycili swoją obecnością pani dyrektor Anna Stefanowicz, pedagog Dorota Gulińska, kierownik administracyjny pani Joanna Podgórska -Kędziora, Justyna Berndt – przewodnicząca Rady Rodziców oraz opiekunki SSU – panie Iwona Marcinkowska – Klawa i Małgorzata Perkowska.

Uroczyste spotkanie rozpoczęli uczniowie klasy III b, którzy przedstawili bożonarodzeniowe zwyczaje Francji, Hiszpanii i Ukrainy, krajów z których sięgają ich korzenie. Dzieci odśpiewały w językach tych państw kolędę „Cicha noc”. Końcowym, mocnym akcentem występu było wspólne zaśpiewanie  tej kolędy w naszym narodowym języku.

Najważniejszym momentem wigilijnego spotkania były życzenia, które popłynęły od opiekunów SSU i pani dyrektor, życzenia pełne szczerości, tego co w życiu jest istotne dla dzieci i ich rodziców. Wszyscy podzielili się opłatkiem, symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. W takiej własnie atmosferze upłynęła szkolna wigilia.

Mamy nadzieję, że nastrój zrodzony podczas świątecznego spotkania uczniowie przeniosą do swoich rodzinnych domów, czego z całego serca im życzymy.