Ciekawi świata

IMAG0918

Klasa 2 c odbyła cykl spotkań pod hasłem „Ciekawi świata”. Na pierwszym spotkaniu pani Barbara Mańska opowiedziała dzieciom o Rumunii, tajemniczym kraju kontrastów, Drakuli i wampirów…

Potem przybył do nas wysłannik króla Bahrajnu –  pan Dariusz Serwatka. Pokazał uczniom nieco egzotyczne, ale bardzo nowoczesne muzułmańskie państwo, gdzie bardzo ceni się ludzi wykształconych i twórczych, a na ulicach obok super aut „jeżdżą” wielbłądy.

Kolejne spotkanie dotyczyło tajemnic krowy Milki i nie tylko. Pan Piotr Janowski pokazał drugoklasistom zapierającą dech urodę Alp Szwajcarskich i opowiadał o podobno najlepszej, pochodzącej z tych rejonów czekoladzie. Dzięki wspaniałym pokazom dzieci mogły odbyć niezwykłą podróż i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy np. jak żyją ich rówieśnicy w innych krajach.