Drugoklasiści w przedszkolu

12778926_456304821233336_4751214326617806597_o[1]

2 marca uczniowie klasy II a odwiedzili Niepubliczne Przedszkole w Pile ,,Ogród Montessori”. Przedszkolaki i ich wychowawcy przywitali uczniów bardzo serdecznie. Drugoklasiści przygotowali dla maluchów krótki program artystyczny składający się z tańców, wiersza i piosenki. Po występach zaproszono wszystkie dzieci na lekcję ciszy. Rozpoczęła się ona chodzeniem po elipsie, wyciszeniem i skupieniem oraz pracą przy relaksacyjnej muzyce. Dzieci miały wykonać z wyciętych elementów pracę plastyczną pt. ,,Woda”. Zajęcia takiego typu uczą samodyscypliny, cierpliwości i dają wszystkim uczestnikom szansę udziału w tworzeniu pracy na określony temat. Po zajęciach wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodkim poczęstunkiem. Następnie przedszkolaczki pokazały starszym kolegom swoje kąciki zabaw. Drugoklasiści podziwiali pomoce i zabawki, które pomagają dzieciom przedszkolnym w poznawaniu świata. Wyróżniały się one prostotą i logiczną konstrukcją. Na pewno rozwijają w dużym stopniu zmysły, ciekawość i motywację dziecka. Dzieci z klasy II z dużym zainteresowaniem obserwowały przedmioty i pomoce dydaktyczne. Stwierdziły, że różnią się one od zabawek, jakie pamiętają ze swoich przedszkoli. Czas spędzony w przedszkolu minął bardzo przyjemnie, ale niestety uczniowie musieli się pożegnać i wracać do szkoły.