Książki naszych marzeń po raz kolejny

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Już po raz kolejny uczniowie klas III odkrywali świat literatury dzięki pozycjom zakupionym w ramach programu „Książki naszych marzeń”.

Na trzeciej godzinie lekcyjnej 3 marca swojej porcji opowieści wysłuchali uczniowie klasy III C. Tym razem dzieci zapoznały się z opowiadaniem o szczęściu, które jest jednym z kilku umieszczonych w zbiorze „12 ważnych opowieści. Polscy autorzy dla dzieci”. Zaznaczmy, że to nie pierwsze spotkanie trzecioklasistów z tą właśnie lekturą.

Trochę później, bo na szóstej godzinie lekcyjnej imprezę czytelniczą zaliczyła klasa III A. Mama jednej z uczennic, Pani Biłas , czytała dzieciom fragmenty książki z serii „Zaopiekuj się mną”. Niestety o dalszych losach Iryska, tytułowego bohatera, uczniowie będą musieli dowiedzieć się sami.

Na koniec imprez każda mama została nagrodzona rzęsistymi brawami oraz otrzymała podziękowania i drobny, okolicznościowy upominek za poświęcony dzieciom czas. Klasa III A „załapała” się nawet na torebkę cukierków”.