Ciekawe opowieści dziadka

IMG_2063

W piątek 4 marca gościliśmy w naszej klasie dziadka Zosi, pana Wiesława Berndta, który opowiedział dzieciom o swoich pasjach i zamiłowaniach. Pan Wiesław jest myśliwym oraz podróżnikiem, który pływając po zatokach Morza Północnego bierze udział w połowach dorszy. Zaprezentował się uczniom w pięknym myśliwskim mundurze. Pierwszaki z zaciekawieniem słuchały o zasadach uczciwego polowania, zapoznały się z jego tajnikami, oglądały zdjęcia upolowanych okazów oraz wsłuchiwały się  w myśliwskie opowieści. Niektórzy otrzymali na pamiątkę łuski nabojów broni myśliwskiej.

Równie ciekawe były rozmowy o połowach dorszy i nie tylko na wodach Morza Północnego. Oglądając zdjęcia uczniom trudno było wyobrazić sobie, że tak wielkie mogą być ryby. Dzieci miały okazję oglądać profesjonalne haczyki i przynęty niezbędne przy tego rodzaju połowach.

Dzięki spotkaniu z dziadkiem Zosi uczniowie zrozumieli, jak ważne jest rozwijanie pasji oraz  realizowanie marzeń, i jak bardzo pomaga to być pogodnym, otwartym oraz życzliwym dla innych człowiekiem. Wszyscy bardzo dziękowali panu Wiesławowi za wspólnie spędzone chwile i podzielenie się wrażeniami i wspomnieniami ze swoich wypraw i podróży.