Poznajemy legendy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W poniedziałkowy ranek 7 marca w bibliotece szkolnej spotkały się maluchy z klasy Ic, aby posłuchać  najpiękniejszych polskich legend. Impreza odbyła się w ramach programu „Książki naszych marzeń” oraz projektu realizowanego przez klasy I i II „W świecie polskich legend”.  Dzieci wysłuchały dwóch wersji legendy „Złota kaczka. Każda była inna, opowiedziana przez innego autora, dlatego uczniowie się nie nudzili. Pierwszą legendę przeczytała dzieciom pani Karolina Golec, mama jednego z uczniów. Inną wersję legendy przedstawiła pierwszakom pani Katarzyna Bruzda, pracująca w szkolnej bibliotece. Zadaniem dzieci, oprócz wysłuchania legend, było wskazanie różnic miedzy nimi. Śpiewająco odpowiadały na pytania związane z tekstem. Następne spotkanie z „Książkami naszych marzeń” już wkrótce.