Dni otwarte szkoły

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dni otwarte szkoły – w tym roku, w nieco zmienionej formie – ujednolicone we wszystkich pilskich podstawówkach. Piątek 11 i sobota 12 marca – przebiegały pod hasłem „Wybierz 6”.

W naszej ukochanej „Piątce” pomysłów nauczycieli i uczniów było całe mnóstwo. W piątek 11 marca – od rana panie Perkowska, Kozera i Malinowska wraz ze Szkolnym Samorządem Uczniowskim czyniły honory gospodarza domu…! Co prawda nie chlebem i nie solą, ale z wielką radością i uśmiechem witały gości, oprowadzały po szkole opowiadając o jej strukturze, organizacji zajęć i ofercie edukacyjnej! Po zajęciach obowiązkowych, odbywały się zajęcia pozalekcyjne (przeniesione na ten dzień). Dla każdego zwiedzającego, było coś miłego: w bloku sportowym gry i zabawy ruchowe, koło taneczne grupy starszych dziewczynek, piętro niżej można było obejrzeć profesjonalny trening unihokeja. Było również rozwijanie talentów plastycznych, konstruktorskich, aktorskich, matematyczne gry i zabawy, cieszące się coraz większym zainteresowaniem – szachy, wystawy w szkolnej bibliotece, ćwiczenia rytmiczne i tańce dziewczynek z klas I-III. W piątkowe popołudnie szkoła tętniła  życiem. W sobotę, już od 10.00 w bloku sportowym rozpoczęły się półfinały powiatu w unihokeju chłopców. Nieco później od 11.00 szeroko otwieraliśmy drzwi dla wszystkich gości. Wiele klas w tym dniu uczestniczyło w ogólnopolskim turnieju matematycznym (bez rozwiązywania testów i bez ocen). Liczyło się myślenie matematyczne i praca zespołowa. Wszystko odbywało się online z wykorzystaniem zadań przygotowanych z okazji Dnia Matematyki. W Polsce zajmuje się tym Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny programu e-math.pl! W wydarzeniu brało udział ponad 900 szkół! Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że dzielnie rozwiązywali naprawdę trudne zadania, włączając do wspólnej zabawy naszych przyszłych uczniów wraz z rodzicami.