Pierwszaki poznają stolicę

WP_20160314_08_39_53_Pro

14 marca maluchy z klasy I C zrobiły kolejny krok w realizacji projektu edukacyjnego „W świecie polskich legend”. Wcześniej zapoznały się z legendą „Wars i Sawa”. Teraz przyszedł czas na bliższe poznanie naszej stolicy – Warszawy. Pierwszoklasiści z wielkim skupieniem obejrzeli film pt. „Spacer po Warszawie”. Potem oglądali albumy i widokówki przedstawiające ważniejsze obiekty i miejsca w Warszawie. Dzieci wypowiadały się na ich temat oraz wskazywały stolicę oraz Wisłę na mapie Polski. Klasa I C podpisywała także zdjęcia wybranych miejsc w Warszawie oraz uzupełniała informacje o tym mieście. Dzieci wysłuchały także informacji o historii warszawskiej Syrenki i ustnie opisywały herb Warszawy. Od dzisiaj żaden uczeń I C nie może powiedzieć, że nic nie wie o Warszawie.