Muzealne spotkania

20160323_113340

W środę 23 marca, tuż przed świętami uczniowie klasy II a i b uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych, które odbyły się w Muzeum Okręgowym w Pile. Drugoklasiści mieli okazję porozmawiać na temat zwyczajów wielkanocnych, a pani przewodnik w ciekawy sposób przekazała informację o tradycjach dotyczących naszego regionu – Wielkopolski oraz Krajny. Następnie odbyły się warsztaty – jedna grupa wykonywała koszyczki wielkanocne z kolorowego papieru i bibuły, a druga kurczaczki z pojemników po jajkach. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i precyzją wykonywały powierzone im zadania. Po zajęciach technicznych obejrzały zbiory muzealne. Największe zainteresowanie wśród dziewczynek wzbudziły sale z pięknym wyposażeniem oraz przepiękne stroje. Chłopcy zainteresowali się militariami oraz mundurami żołnierzy z różnych epok. Uczniowie umówili się z panią przewodnik na następne spotkanie, co świadczy o tym, że lekcja w muzeum bardzo im się podobała.