Drugoklasiści w Toruniu

13225051_1017166585029996_1204829216_o

9 maja dzieci z klas II d i II c uczestniczyły w całodniowej wycieczce do Torunia. Najpierw uczniowie odwiedzili Planetarium. Seans na którym były nazywał się „Mój kumpel Niko”. Była to opowieść o astronomie Mikołaju Koperniku, który mieszkał z Toruniu, gdzie dorastał i snuł już pierwsze teorie na temat wszechświata. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście z przewodnikiem. Dzieci podziwiały  tamtejszą architekturę i niezapomniany Pomnik Kopernika. Ponadto wiele emocji i wspaniałej zabawy dostarczyła wizyta w Piernikarni, gdzie uczniowie świetnie poradzili sobie z własnoręcznym wyrobem pierników. Po południu przyszedł czas na obiad, lody oraz wizytę w sklepie z piernikami. Całą wycieczkę pomagali nadzorować rodzice z obu klas, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.

Dzieci wróciły do domu zachwycone atrakcjami wycieczki. Kto wie, może niebawem znowu odwiedzimy Toruń.