Grand Prix Czwartków L.A.

IMG_1662

W czwartek 2 czerwca odbył się XX finał czwartków lekkoatletycznych, w którym udział wzięło 40 uczniów z naszej szkoły. Zawody odbyły się na świeżo odrestaurowanym stadionie przy ul. Żeromskiego. Dzieci z „piątki” rywalizowały z najlepszymi zawodnikami z całego powiatu, którzy osiągnęli najlepsze wyniki podczas rundy jesiennej i wiosennej. Uczniowie rywalizowali w podziale na kategorie wiekowe oraz płeć w takich konkurencjach jak: skok w dal, rzut piłeczką palantową, skok wzwyż, bieg na 60m, 300m, 600m, 1000m . W kategorii dziewcząt swoimi sukcesami może pochwalić się Patrycja Bak z klasy IV a, która zajęła II miejsce w rzucie piłeczką palantową. Również II miejsce, ale w biegu na 600 m wywalczyła Kinga Szczęsna z VI a. Obie uczennice mają szanse na awans na Mistrzostwa Polski Czwartków L.A, które odbędą się w Łodzi jeszcze w czerwcu. W kategorii chłopców też mamy kilku finalistów. Oto oni:

Kaźmierski Mikołaj 1 m-ce w biegu na 60m

Adamczyk Tymoteusz 2 m-ce w biegu na 1000m