Wiosenne prace w ogrodzie

20160505_110950

5 maja z cała klasa III a została zaproszona na działkę do Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Jedność”. Działkę „pożyczyła” trzecioklasistom ciocia jednej z uczennic, aby dzieci przekonały się, jak to jest być ogrodnikiem. Właścicielka oddała uczniom we władanie grządki, na których mogli „działać”. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali w jaki sposób należy postępować podczas prac ogrodowych. Poznali narzędzia, jakimi posługują się działkowcy. Chłopcy zabrali się za przekopywanie ziemi, a dziewczynki robiły radełkiem rowki.  Po przygotowaniu grządek dzieci siały nasiona, zakopywały je i obficie podlewały wyznaczone miejsca. Podczas prac część uczniów z wielkim zainteresowaniem przyglądała się pełzającym dżdżownicom, które postanowili zebrać do kącika przyrodniczego w naszej klasie. Przy okazji dzieci dowiedziały się, jakie to pożyteczne zwierzątko i jak jest zbudowane. Zajęcia były  bardzo pouczające  i ciekawe.  Sprawiły dzieciom ogromną radość.