Mamy swoją sosnę

DSC_0376

W piątek 10 czerwca klasa II d wraz z wychowawczynią Panią Anną Szymczak postanowiła na terenie szkoły zasadzić swoje własne drzewko.

Wydarzenie to poprzedzone było rozmową w klasie na temat rodzaju drzew i ich wymagań glebowych oraz ich znaczenia dla gospodarki człowieka i zwierząt. Uczniowie dowiedzieli się jak należy prawidłowo sadzić drzewa. Wszyscy z wielkim zapałem zabrali się do pracy. Kopanie dołków na boisku w trawie nie było wcale takie proste. Tutaj z pomocą przybyła klasie kierownik administracji Pani Joanna Podgórska – Kędziora.

Drugoklasiści cieszą się bardzo, że mogli rozpocząć akcję sadzenia drzew. Wszystkie dzieci zadeklarowały się,  że będą  pielęgnować i obserwować swoją posadzoną sosnę, które w przyszłości będzie domem i pokarmem dla ptaków i zwierząt. Być może i nam będzie służyła jako miejsce edukacji przyrodniczej oraz schronienie podczas upałów.