Magia czytania

IMG_3883

W II semestrze uczniowie klasy IV b wzięli udział w projekcie „Magia czytania” realizowanego w ramach programu rządowego „Książki naszych marzeń”. Jego celami było utrwalenie techniki głośnego czytania, poznawanie treści nowych książek, a przede wszystkim pokonywanie nieśmiałości i lęku przed publicznym wystąpieniem.

Uczniowie musieli zrobić sobie przebranie postaci ze znanej bajki. Następnie w przebraniu czytali głośno wybraną legendę lub opowiadanie uczniom klas I – III. Po wystąpieniu opowiadali klasie swoje wrażenia. Wielu uczniów czytało dwukrotnie, a sama forma prezentacji bardzo im się podobała.

Uczniowie stali się bardziej otwarci, chętniej biorą udział w życiu szkoły. Zobaczcie sami na zdjęciach poniżej!