Kolekcjonerzy prezentują swoje zbiory

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

15 czerwca w czytelni szkolnej odbyła się mała wystawa kolekcjonerska „Mój zestaw lego”. Swoje najciekawsze zbiory zaprezentowali uczniowie klas I – III. Było aż 14 wystawców, którzy chcieli pochwalić się swoja kolekcją. Wśród nich znalazła się nawet jedna dziewczyna. Ekspozycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów klas młodszych, ale i starszych (szczególnie chłopców). Można było zobaczyć modele samochodów, samolotów, w tym także „Lego – technic” oraz pająki i smoki.

Na wystawę został zaproszony znawca i pasjonat Maciej Łożyński – uczeń SP 12 w Pile, który podjął się oceny i sędziowania. A oto wyniki:

I miejsce – Hubert Stokłosa klasa II a

II miejsce – Szymon Andrzejewski II a, Szymon Werenz III b

III miejsce – Marcin Hływa IIa

Przyznano również trzy wyróżnienia, które otrzymali: Oskar Żelichowski z II a, Bartosz Wojnowski z I b i Mateusz Świderski z II b.

Organizatorzy zapowiadają kolejną wystawę już na początku nowego roku szkolnego, na którą serdecznie zapraszamy.