Poczytaj mi mamo

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

20 września w bibliotece szkolnej odbyło się pierwsze spotkanie czytelnicze klasy II B
z cyklu „Poczytaj mi mamo”.

Takie klasowe spotkania z książką będą odbywać się cyklicznie raz w miesiącu. Dzięki temu chcemy wyrobić u dzieci nawyk sięgania po książkę i zainteresować je czytaniem. Pierwszym gościem klasy II B była mama jednej z uczennic Pani Kowalska. Aby wprowadzić dzieci w świat polskich legend, bo właśnie legendy czytano drugoklasistom, przyniosła rekwizyt związany z tytułem opowieści. Dzieci mogły zgadnąć, jakiej legendy posłuchają. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali legendy „O Poznańskich koziołkach”. Wiemy na pewno, że będą o niej rozmawiać jeszcze na lekcjach i wpiszą do dzienniczka lektur. Pod koniec spotkania „czytająca mama” otrzymała z rąk przedstawicielek klasy podziękowanie. Nie mamy wątpliwości, że czytelnictwo po takich imprezach wzrasta, bo zaraz po jej zakończeniu legendy polskie wypożyczyło 6 uczniów.