Kolorowy świat obrazów

img_2702

W piątek 23 września uczniowie klasy II B i III A wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu z malarką, panią Małgorzatą Borsukiewicz. Spotkanie odbyło się w jednej z sal Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Sikorskiego. Tam też  można obejrzeć prace malarskie artystki. Pani Małgorzata opowiedziała dzieciom o swoich inspiracjach i warsztacie pracy. Jej obrazy przepełnione są przepiękną i bogatą kolorystyką, która jest odzwierciedleniem pogodnych           i pozytywnych nastrojów.  W większości przedstawiają postaci ludzkie, głównie kobiety. Na wielu z nich elementem towarzyszącym są instrumenty muzyczne, bo jak powiedziała artystka muzyka i malarstwo są ze sobą ściśle powiązane. Spotkanie z panią Małgorzatą Borsukiewicz oraz możliwość obejrzenia jej prac przybliżyło uczniów do świata malarstwa rozwijającego wyobraźnię i chęć kreatywnego działania.  Podstawy teoretyczne jednak to nie wszystko. Dlatego też wychowawczynie klas w imieniu dzieci zaprosiły  artystkę do naszej szkoły  i poprosiły o przeprowadzenie prawdziwych warsztatów malarskich. Mamy nadzieję, że dzięki nim objawi się wiele artystycznych talentów.