Dzień dla zdrowia

wp_20161005_09_15_26_pro

Pod takim hasłem 5 października odbywały się zajęcia klas I – III. O poranku wyzwolili swoją energię przy zumbie. Zajęcia bardzo żywiołowo i zabawnie poprowadziła pani Paulina – zaproszona instruktorka tego energetycznego tańca. Wesoła zabawa zachęciła do aktywnego spędzania czasu.

Następnie dzieci dowiedziały się, jak się odżywiać by być zdrowym. Klasy drugie spotkały się z panią Derus- dietetykiem żywności. Podczas zajęć wysłuchały ciekawej prelekcji na temat sposobów zapobiegania otyłości. Dzieci dowiedziały się, że otyłość to choroba, na którą ludzie najczęściej sami pracują poprzez złe nawyki żywieniowe. Swoją nowo zdobytą wiedzę uczniowie przedstawili w formie plakatów. Były też owocowe rzeźby z papieru. A najmłodsi wykonali piękne obrazki pt. „Owoce i warzywa na tacy”.

Po teorii przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Starsi uczniowie samodzielnie upiekli bułeczki i przyrządzili z nich zdrowe drugie śniadanie. Młodsze dzieci przygotowały smaczne przekąski w formie  owocowych szaszłyków. Z pozostałych owoców zrobiły piękne kukiełki i kompozycje na talerzu.

Wszyscy bawili się wspaniale. Teraz pozostaje już tylko wprowadzić w życie nasze nowe, zdrowe nawyki żywieniowe.