Wyprawa do Jeziorek

14627899_703408333147934_1474757777_n

Dnia 7 października uczniowie klasy II D wraz z wychowawcą Agatą Boboryk wybrali się na wycieczkę do wsi Jeziorki oddalonej od Piły o 8 km. Niepozorna wieś Jeziorki kryje wiele ciekawych historii i miejsc. II D oprowadził po nich sołtys Pan Janusz Michaelis. Opowiedział drugoklasistom kilka interesujących historii.  Zanim jednak tych historii wysłuchały, dzieci odwiedziły gospodarstwa, w których mogły poobserwować zwierzęta gospodarskie. Oprócz zwykłych kur i kaczek poznały też pięknego, przyjaznego i zupełnie niezwykłego konia Barrego. Chętni do roboty mogli nawet karmić kozy. Następnie uczniowie udali się pod pomnik Kaprala Konieczki i usłyszeli interesującą opowieść o tym dzielnym człowieku. Jeziorki okazały się idealnym miejscem do aktywnego odpoczynku. Drugoklasiści spacerowali nad jeziorem gdzie karmili kaczki i obserwowali piękny las. Tam zebrali również dary jesieni, jakie ofiarowuje nam las. Pod koniec wycieczki, dzięki uprzejmości sołtysa, dzieci odpoczywały w sali wiejskiej, gdzie nie tylko mogły się posilić, ale i pobawić. Każdy uczeń na pamiątkę pobytu w Jeziorkach od sołtysa otrzymał medal.