Spotkanie ze znawcami lasu

wp_20161011_10_41_11_proW połowie października uczniowie klas III a i III b wybrali się do Technikum Leśnego w Goraju.

Pan dyrektor wraz z uczniami powitał ich serdecznie w bibliotece szkolnej, która mieści się w starym, zabytkowym zameczku wkomponowanym w leśny krajobraz. W tym urokliwym miejscu opowiadał dzieciom o roślinach i zwierzętach leśnych oraz o roli leśniczego i myśliwego. Uczniowie szkoły grali na myśliwskich instrumentach, co okazało się dla nich nowością.  Najwiekszą jednak atrakcją była wizyta w dzikarni, gdzie dzieci poznały watahę dzików, ich zwyczaje i tryb życia. Niektórzy uczniowie nawet zaprzyjaźnili się z odyńcem, który śmiało podchodził do ogrodzenia. Po tak ciekawych lekcjach na łonie natury trzecioklasiści zostali zaproszeni na ognisko. Czekały tam na nich kiełbaski i ciepła herbata, oraz bardzo gościnny pan dyrektor, umilający pobyt opowiadaniem różnych anegdot związanych z  mieszkańcami  lasu. Mimo pochmurnej i deszczowej pogody czas minął dzieciom wspaniale,. Uczniowie natychmiast najchętniej wróciliby do Goraja, by powtórzyć spędzone tam chwile.