Pyszne i zdrowe soki owocowe

wp_20161027_11_56_28_pro

27 października w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole” klasa II c robiła koktajle i soki owocowe. Wychowawczyni przyniosła blender oraz wyciskarkę do cytrusów, a dzieci produkty do wykonania koktajli i soków. Najpierw klasa przygotowała koktajl bananowy. Następnie w koktajlowym menu pojawiły się inne smaki . Dzieci miały bardzo dużą frajdę podczas wyciskania soków z mandarynek, pomarańczy oraz kiwi.Każdy mógł samodzielnie wycisnąć sok i delektować się jego smakiem. Naturalne witaminki w formie koktajli i soków bardzo dzieciom smakowały, a ich zadowolenie nie miało końca, zwłaszcza, że wszystkie spisały się na medal i zostały pochwalone. Miłym akcentem na zakończenie lekcji, szczególnie dla pani, były uściski uczniów w podzięce za tak smaczną lekcję.