Śniadanie daje moc

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

8 listopada w ramach ogólnopolskiego Święta Śniadania uczniowie klasy II A wraz z rodzicami i wychowawczynią Barbarą Kuklińską przygotowali zdrowe, kolorowe śniadanie. Wszystkie działania odbywały się pod hasłem „Śniadanie Daje Moc”.  Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Zaangażowani rodzice pomagali w obieraniu warzyw. Uczniowie kroili rzodkiewki, pomidory, ogórki świeże i kiszone oraz szczypiorek. Następnie zdrowymi, pełnymi witamin warzywami ozdabiali swoje kanapki. Bardzo smakował wszystkim również twarożek ze szczypiorkiem. Kolorowe kanapki zachęcały do jedzenia, więc w szybkim tempie znikały z talerzyków dzieci. Po śniadaniu uczniowie mieli okazję zmierzyć swoje ciśnienie w gabinecie pani pielęgniarki, gdzie dowiedziały się o znaczeniu tego czynnika w życiu człowieka.