OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak co roku 11 listopada obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. W czwartek 10 listopada uczniowie klas III – VI  przyszli do szkoły ubrani na galowo, przy wejściu każdemu uczniowi przypięto do piersi biało – czerwony kotylion. Nastrój w szkole panował podniosły, przez radiowęzeł można było usłyszeć patriotyczne pieśni. Punktem kulminacyjnym obchodów był uroczysty apel przygotowany przez pana Grzegorza Suligę i Michała Łożyńskiego. Podczas niego uczniowie zapoznali się z prezentacją na temat okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wspólnie zaśpiewali kilka pieśni z tamtych czasów.  Jedno nie ulega wątpliwości – jesteśmy najbardziej rozśpiewaną szkołą w naszym mieście. Poza tym szkoła nasza brała udział w miejskich obchodach tego święta przy pomniku na placu Zwycięstwa, gdzie miała miejsce uroczystość pod tytułem „Nasza Niepodległa”.  W delegacji pilskich placówek oświatowych naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV B Marta Kucharska i Marika Pytlarz.