Poranek z wierszem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W poniedziałkowy ranek 28 listopada klasa I a spotkała się w bibliotece szkolnej na poranku z wierszem.

Dzieci wysłuchały kilka wierszy autorstwa Joanny Kulmowej i Wandy Chotomskiej. Wszystkie dotyczyły jesieni i miesiąca listopada, więc rzec można, że były to wiersze na czasie. Uczniom czytała pani dyrektor Elżbieta Puchalska. Jak wiadomo pierwszaczki długo nie wytrzymają bez ruchu, więc w ramach przerywników udawały spadające liście, wiatr, deszcz i nawet wichurę, czyli czynniki bardzo charakterystyczne dla jesieni. Pożytek z tego dwojaki. Po pierwsze pierwszaki wiedzą, że listopad to miesiąc jesienny i potrafią opisać listopadową pogodę. Po drugie poprzez czytanie wierszy uwrażliwiamy dzieci na poezję i wzrastają ich kompetencje czytelnicze.