Szachiści na start

wp_20161125_16_58_08_pro
25 listopada odbył się I turniej ligi szachowej „O puchar Dyrektora SP 5” dla klas I – VI. Był to pierwszy turniej z cyklu siedmiu wchodzących w skład ligi szachowej SP 5. Wzięło w nim udział dziesięcioro zawodników. Rozgrywki były bardzo wyrównane, a dzieci wykazały się postawą fair play i grały każdą partię do końca. Losy zwycięzcy ważyły się do samego końca.
Po 3 godzinnych zmaganiach zwyciężył Cristian Ronaldo Lautaru – Kubik zdobywając tym samym tytuł „Mistrz miesiąca listopada”. Drugie miejsce zajął Damian Niżyński, a trzecie Wojciech Markiewicz. Na czwartym miejscu znalazła się Kinga Kachelek, która w turnieju, jako jedyna pokonała Cristiana Ronaldo. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez panią dyrektor. Turniej został zorganizowany i sprawnie poprowadzony przez: panie Monikę Bęben i Honoratę Sekuterską oraz pana Pawła Bęben.
Dzieci nie mogą doczekać się już kolejnego turnieju, który odbędzie się 9 grudnia o godzinie. Zapraszamy chętne dzieci do udziału w turnieju szachowym.