Chcemy czytać więcej

W piątek 20 stycznia uczniowie klasy I b udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tam dzieci zapoznały się z bogatym księgozbiorem, pracą bibliotekarza oraz uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych metodą warsztatową. Pierwszoklasiści zdobyli nie tylko wiedzę teoretyczną. Podczas praktycznych ćwiczeń stali się autorami własnej książki. Pani bibliotekarka przydzieliła zadania  stosownie do poziomu wiedzy pierwszoklasistów. Pracując w grupach uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Efekty ich działań były zdumiewające, dzieci spisały się świetnie. Celem wizyty w bibliotece było rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Na pewno „ziarenko” pasji czytelniczej zostało zasiane i będzie  kiełkować podczas innych podejmowanych działań.