Czwartoklasiści u strażników miejskich

Ferie już niebawem, warto więc przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa, zwłaszcza pod nieobecność dorosłych. Dlatego we wtorek 24 stycznia uczniowie klasy IV b udali się do Staży Miejskiej w Pile. Tam pracownicy przeprowadzili zajęcia edukacyjne. Uczniowie dowiedzieli się, jak postępować w kontakcie z osobą obcą na przykładzie konkretnych sytuacji. Obejrzeli filmy edukacyjne, przypomnieli sobie numery alarmowe, a także przeprowadzili symulację rozmowy telefonicznej z policjantem. Po warsztatach strażnicy przygotowali niespodziankę, która sprawiła uczniom najwięcej frajdy. Dzieci miały bowiem możliwość zapoznania się ze sprzętem i umundurowaniem pracownika Straży Miejskiej. Po krótkim opisie wyposażenia, uczniowie bezpośrednio mogli się mu przyjrzeć, przymierzyć i choć na chwilę wcielić w rolę strażnika.