W świecie pomorskich legend

23 stycznia w ramach podnoszenia kompetencji czytelniczych uczniowie klasy III a wzięli udział w imprezie czytelniczej pod hasłem „W świecie pomorskich legend”.

Dzieci wcześniej doskonale zapoznały się z innymi polskimi legendami. Dotyczyły one miedzy innymi Warszawy, Krakowa czy Poznania, a że zainteresowanie nimi nie malało, wychowawczyni postanowiła zapoznać uczniów z innymi legendami. Przyszedł więc czas na legendy pomorskie. Dzieci poznały aż trzy nowe tytuły; „Dlaczego woda morska jest słona?”, „O królowej Bałtyku” oraz ” Żywa woda”. Opowieści pięknie przedstawiła dzieciom mama jednej z uczennic Pani Arleta Ostrowska, która po każdej przeczytanej legendzie otrzymywała rzęsiste brawa. Potem tekst został dodatkowo, szczegółowo omówiony, aby w głowach trzecioklasistów pozostało jak najwięcej informacji.