Pierwszaki u weterynarza

W środę 25 uczniowie klasy I b wybrali się na wycieczkę do Centrum Weterynaryjnego „As”. Dzieci podczas spotkania z lekarzem weterynarii zdobyły wiele wiadomości dotyczących działalności lecznicy dla zwierząt. Pani doktor w przystępny dla pierwszaków sposób opowiedziała o pracy lekarza zwierząt, zademonstrowała urządzenia, za pomocą których przeprowadza się badania zwierząt. Uczniowie zobaczyli również, jak wyglądają gabinety lekarskie, w których są przyjmowani i leczeni nasi pupile. Dużym zaskoczeniem był gabinet stomatologiczny, w którym zwierzakom leczy się ich uzębienie i usuwa kamień nazębny. Największą uwagę przykuł mikroskop – dzieci mogły obejrzeć w powiększeniu larwy pasożytów i płytki krwi. Może w przyszłości któryś z pierwszaków zostanie lekarzem „ naszych braci mniejszych”.