Karnawałowe szaleństwo

W końcu nadszedł długo oczekiwany przez uczniów dzień – BAL KARNAWAŁOWY! W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły potańczyć z kolegami z klasy, a także rodzicami i nauczycielami. Uczniowie bawili się świetnie, chętnie uczestniczyli w zabawach prowadzonych przez DJ. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców w klasach. Pyszne przekąski i słodkości zregenerowały siły i można było dalej się bawić. Z tradycji wynika, że na koniec każdego balu karnawałowego należy wybrać królową i króla balu. W klasach I – III szczęśliwcami zostali: Maja Siwarska z klasy III a oraz Szymon Hagedorn z klasy III d. Uczniowie wykazali się nie tylko pomysłowością w doborze stroju, ale również przez całą zabawę dotrzymywali kroku tanecznego.

Po krótkiej przerwie do sali gimnastycznej wkroczyli uczniowie klas IV – VI. Choć grupa nie była liczna z powodu panującej grypy, to zabawa była przednia. Nikt nie podpierał ścian, wszyscy doskonale się bawili, a uczniowie  sami proponowali kawałki, przy których chcą się bawić. DJ odwdzięczył się zaśpiewaniem piosenki na żywo! Podobnie jak w klasach młodszych grono pedagogiczne wybrało króla i królową balu. Był to Ronaldo Lautaru – Kubik i Laura Bońka.  Czas zleciał niesamowicie szybko, a bal pozostanie na długo w pamięci uczniów. BYŁO WARTO!