Poczytaj mi mamo

20 lutego klasa II b spotkała się w szkolnej czytelni, aby wysłuchać nowej porcji legend krakowskich.

Zanim jednak poznała nowe opowieści o tym pięknym mieście przypomniała sobie poprzednie, poznane na wcześniejszych spotkaniach. Tym razem dzieci poznały legendy „Duch na  Wawelskim Zamku” oraz „Wieże Mariackiego kościoła”. Pierwsza legenda wiązała się z postacią króla Zygmunta Augusta oraz znanego krakowskiego maga Pana Twardowskiego. Dzięki temu dzieci poszerzyły swoją wiedzę historyczną, a teraz czekają, aby na następnym spotkaniu poznać legendę o Mistrzu Twardowskim. Dzieciom czytała mama Adrianny Pani Katarzyna Dettloff, która pod koniec spotkania dostała rzęsiste brawa oraz podziękowania od dzieci. A żeby czytanie kojarzyło się dzieciom wyłącznie pozytywnie, gość każdego ucznia poczęstował słodką niespodzianką.