Baśnie róźnych narodów

W piątek 24 lutego w ramach podnoszenia kompetencji czytelniczych klasa III a wzięła udział w imprezie czytelniczej pod hasłem „Poznajemy baśnie różnych krajów”.Nie była to pierwsza impreza tego typu, bowiem trzecioklasiści spotykali się już kilka razy na podobnych spotkaniach, ale o innych treściach. Tym razem postanowili poznać kilka baśni pochodzących z innych krajów.  W tym celu zaprosili do wspólnego czytania mamę jednego z uczniów Panią Katarzynę Hływę. Gość przedstawił uczniom aż trzy historie: czeską – „Dwaj sąsiedzi”, turecką – „Czworo przyjaciół” oraz angielską – „Kociołek”. Wszystkie opowieści były zaczerpniete z książki „Bajarka opowiada. Baśnie z całego świata”. Dzieciom spotkanie bardzo się  podobało. Zanim pożegnały czytającą mamę obdarowały ją w podziękowaniu drobnym prezentem.