Pasowanie na czytelnika

24 lutego odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I a. Zanim jednak maluchy wypożyczyły swoją pierwszą książeczkę trochę więcej dowiedziały się o pracy biblioteki oraz jej zbiorach. Podczas zajęć dowiedziały się przede wszystkim, jaki pożytek płynie z czytania książek. Dowiedziały się także czym różni się biblioteka od księgarni, co można robić w szkolnej czytelni oraz do czego służy zakładka. Następnie dzieci nauczyły się, czego książki nie lubią i czego im robić nie wolno. Potem każde dziecko wypożyczyło swoją pierwszą książeczkę i dostało zakładkę do książki oraz nalepkę z napisem „jestem czytelnikiem biblioteki”. Następnie dzieci zaliczyły swoją pierwszą dużą imprezę czytelniczą pod hasłem „Poznajemy wiersze polskich poetów”. Wiersze Wandy i Ewy Chotomskiej czytała uczniom pani B. Kuklińska.