Wielka Drużyna Zielonych

Miło nam poinformować, że wczoraj oficjalnie uczniowie naszej szkoły wkroczyli w szeregi „Wielkiej Drużyny Zielonych”.

Gośćmi szkoły byli Pan Zygmunt Jasiecki – Przewodniczący Zarządu Związku Międzygminnego „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi”, jego  zastępczyni oraz Pan Jacek BogusławskiRadny Miasta Piły. Atrakcją był pies terapeuta o pięknym imieniu Jogi, który machając radośnie ogonem witał się z uczniami serdecznie!

Aby dzieci mogły stać się „stróżami środowiska” musieli najpierw przejść szkolenie. Na spotkaniu Pan Zygmunt Jasiecki dokładnie opowiedział nam o zagrożeniach płynących np. z palenia śmieci. Jak wiemy, temat jest bardzo aktualny, a to z powodu smogu, jaki występuje w powietrzu. Przy okazji goście pomnieli uczniom o selektywnej zbiórce odpadów komunalnych, aby jak najmniej zaśmiecać nasze środowisko. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie dostali plakietki, które świadczą o tym, że są oficjalnymi członkami Wielkiej Drużyny Zielonych – to dla nich wyróżnienie. Przy okazji poruszania poważnych tematów o ochronie środowiska, było wesoło, kolorowo i radośnie.

Szkoła otrzymała od gości również super prezent. Schody zostały oklejone naklejkami, na których są umieszczone hasła proekologiczne.

Dzieci obiecały, że będą dbać o naturę i stać na straży środowiska naturalnego!   Było to miłe i pouczające spotkanie, za które szkoła serdecznie dziękuje gościom.