Światowy Dzień Kota

24 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Światowy Dzień Kota obchodzony jest na świecie 17 lutego. Historia mówi, że człowiek rozumny udomowił wąsatego czworonoga prawie 10 tysięcy lat temu, ale dopiero w 1990 roku we Włoszech koty doczekały się swojego międzynarodowego święta, a w 2006 roku zaadaptowany został także w Polsce.

Z tej okazji Szkolny Samorząd Uczniowski postanowił zaangażować się w obchody tego święta. Wiemy bowiem, że zainteresowanie uczniów tego rodzaju imprezami jest ogromne. Głównym założeniem tego dnia było nie tylko oddanie hołdu najpopularniejszemu zwierzęciu domowemu na świecie poprzez przebranie się w kocie stroje, ale również inicjatywa mająca na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów – zbiórka żywności dla milusińskich. Tak więc kocie święto to nie tylko bardziej czułe pogłaskanie swojego kota, ale też pamięć o niesieniu pomocy bezdomnym zwierzętom.

A oto wyniki konkurs na najciekawsze kocie przebranie:

1 miejsce – Kinga Ignaciuk klasa II c

2 miejsce – Julia Krawczyk klasa III a

3 miejsce – Kornelia Niedźwiecka klasa II c

Wyróżnienia: Nikola Ptasińska klasa III a, Marta Kucharska klasa IV b, Nadia Zurman klasa II c.

Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy.