Pies jako terapeuta

We wtorkowy poranek 7 marca odwiedziła szkołę nasza absolwentka Pani Magdalena Imianowska oraz dwa psy terapeutyczne: Jogi i Buba. Najpierw udała się na spotkanie z klasą VI b, potem odwiedziła klasy I b i II b.  Pani Magda jest absolwentką Wczesnej Edukacji z Terapią Pedagogiczną Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu; logopedą, specjalistą kynoterapii.  Ukończyła także kursy specjalistyczne: Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne (I stopień), Metody Alternatywnej Komunikacji AAC (I i II stopień), terapia ręki  (I i II stopień). Nasza absolwentka pracuje  jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz logopeda w szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać technikę pracy z psem terapeutycznym oraz dowiedzieli się na czym polega praca kynoterapeuty. Ponadto dzieci mogły przypomnieć sobie zasady postępowania w sytuacji zapoznawania się z nowym pieskiem. Wszyscy podziwiali sztuczki i umiejętności wyjątkowych gości, mianowicie Jogiego i Buby. Te zajęcia uświadomiły uczniom, że posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność. Ponadto dowiedzieli się,  jak ważną rolę w terapii odgrywają zwierzęta. Jogi i Buba podbili serca uczniów, zarówno młodszych jak i starszych. Dzieci wierzą, że będą miały jeszcze okazję uczestniczyć w podobnym spotkaniu.