W Szkole Policji

7 marca uczniowie klasy III a wybrali się na wycieczkę do Szkoły Policji w Pile. W budynku szkoły powitała dzieci mama ucznia klasy III a pani Katarzyna Markiewicz i pani Paulina Politowska – Referent Sekcji Prezydialnej Szkoły Policji. W pierwszej kolejności uczniowie udali się do biblioteki i czytelni szkoły. Poznały zasoby biblioteki, podziwiały stary egzemplarz Konstytucji, ale przede wszystkim poznały ,,Mały elementarz bezpieczeństwa”, który tym razem chętne dzieci czytały wszystkim obecnym w czytelni. Przemierzając długie korytarze i spotykając przemiłych słuchaczy i wykładowców szkoły dzieci dotarły do sali daktyloskopii. Tam dowiedziały się, jak bada się i rozpoznaje ślady biologiczne człowieka, uczyły się również pobierania odcisków palców. Pan wykładowca opowiadał tak ciekawie o swojej pracy, że wszyscy bardzo uważnie go słuchali. Ostatnim przystankiem wycieczki była strzelnica, na której pani instruktor pokazała i opowiedziała uczniom, jak wyglądają lekcje z posługiwania się bronią  oraz w jaki sposób słuchacze szkoły doskonalą tę umiejętność. Szkoła Policji, w której odbywają się bardzo ciekawe zajęcia, bardzo zainteresowała trzecioklasistów. Może w przyszłości również będą  jej słuchaczami? Żegnając się z panią Katarzyną i panią Pauliną, dzieci na pamiątkę otrzymały breloczki  z logo szkoły.