Kuranty u zegarmistrza

O tym, że u zegarmistrza gra muzyka mogły się przekonać dzieci z klasy I b, które 13 marca wybrały się na wycieczkę do zakładu zegarmistrzowskiego przy Placu Zwycięstwa. Najpierw podczas zajęć w szkole uczniowie zdobywali wiadomości i umiejętności związane z zegarami. Rozmawiali o różnych urządzeniach odmierzających czas, zaznaczali wskazane godziny na modelach zegarów i odczytywali prezentowane godziny. Potem pierwszaki udały się na spotkanie z zegarmistrzem, podczas którego dowiedziały się na czym polega jego praca. Zobaczyły, jakimi narzędziami posługuje się naprawiając lub konserwując bardzo często czułe mechanizmy oraz „słuchały” zegarów, czyli dźwięków przez nie wydawanych. Dzieci mogły również „popróbować” swoich sił wykonując proste czynności z wykorzystaniem precyzyjnych narzędzi, co okazało się nie takie proste. Każdy przecież wie, że wymaga to wiele cierpliwości i dokładności.

Pan zegarmistrz w interesujący sposób przekazywał wszystkie informacje. Dzieci z zaciekawieniem przysłuchiwały się i zadawały wiele pytań. Tego typu zajęcia bardzo podobały się dzieciom i z pewnością na długo zostaną w ich pamięci. Być może któryś z pierwszaków w przyszłości zostanie zegarmistrzem.