Nie wierz w bajki na temat autyzmu – uwierz w fakty

16 marca odbyła się „mała rozgrzewka” przed oficjalnymi obchodami miesiąca wiedzy na temat autyzmu, który obchodzimy w kwietniu.

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Dzieci Polskich, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej oraz Publiczne Przedszkole Nr 17 im. Krasnala Hałabały we współpracy z Regionalnym Centrum Kultury w Pile zorganizowali w ramach Wieczoru Dobrego Kina akcję pod hasłem:  „Nie wierz w bajki na temat autyzmu – uwierz w fakty”.

Gwoździem programu była projekcja wyjątkowego filmu pt. „Życie animowane”, ukazującego prawdziwą historię chłopca z autyzmem i jego niezwykłą walkę o kontakt ze światem. Pokaz poprzedziła prelekcja na temat autyzmu i dostępnych form wsparcia. Jej celem było wyjaśnienie bajek na temat tego zaburzenia. Głos zabrali terapeuci pracujący z osobami ze spektrum autyzmu oraz mama chłopca z autyzmem, przedstawicielka Fundacji JiM – pani Anna Razwalinow.

Wiele działo się również przed sala kinową. Przedstawiciele Fundacji JiM oraz wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile rozdawali ulotki informacyjne na temat autyzmu. Można było również obejrzeć wystawę prac uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pile.

Już od dawna „piątka” razem z innymi świeci na niebiesko dla autyzmu i jest nas coraz więcej!