Dzień matematyki

Pod tym hasłem uczniowie z klas I – VI przystąpili do Ogólnopolskiego Dnia Matematyki, który jest organizowany w Polsce od 2014 roku.

Ten szczególny dzień kierowany był do wszystkich!!! Tych co matematykę kochają i tych (a może przede wszystkim), którzy jej nie lubią. Wszyscy nastawieni byli na zabawę i współpracę. Rozwiązywanie sytuacji problemowych miało sprawić uczniom przyjemność, a nie być kolejnym testem. I tak też było! Zadania doskonale zachęcały do logicznego myślenia i główkowania. Wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Szkoła korzystała z platformy 4improve. W tym celu zaplanowano nieco inną organizację zajęć. Każdy wychowawca ze swoimi podopiecznymi pracował przez dwie godziny. Uczniowie podzieleni na zespoły, naradzali się, dyskutowali i poszukiwali własnej drogi w celu rozwiązania zadań. Dokonywali ciekawych i nietypowych obliczeń. W klasach młodszych, w roli matematycznych przewodników doskonale sprawdzili się nieocenieni rodzice. Było ciekawie i zabawnie!

Nie obyło się oczywiście bez kłopotów natury technicznej. W dwóch salach zawiesił się sprzęt multimedialny, ale dzielny Pan Jacek ratował sytuację! Przeszkody są przecież po to, aby je pokonywać!  Niektóre zespoły klasowe wykonały plakaty, na których pojawiły się ciekawe rysunki, rozwiązania i objaśnienia. Każda klasa została, za podjęte wyzwanie, uhonorowana pamiątkowym dyplomem. „Sportowe niespodzianki, na aktywne spędzanie przerwy” trafiły do 12 klas – autorów matematycznych plakatów.

Efekty prac można przez kilka dni podziwiać na szkolnych korytarzach.  Za rok, starujemy ponownie!