W drukarni

14 marca uczniowie klasy III a wybrali się na wycieczkę do Zakładu Colours Faktory w Pile. Celem wycieczki było poznanie pracy drukarza oraz etapów powstawania plakatów, billboardów, kalendarzy, czasopism itd.?  Wycieczkę dzieci rozpoczęły spotkaniem z panią, która zapoznała ich z zasadami BHP, obowiązującymi na terenie drukarni wszystkich gości. Następnie trzecioklasiści przeszli na hale drukarni, gdzie podziwiali nowoczesne maszyny poligraficzne, które drukowały plakaty i ogromne billboardy. Poznały również różne technologie druku. Następnym przystankiem była introligatornia, gdzie obserwowały uszlachetnianie, cięcie, dziurkowanie i zszywanie zdjęć, notatników i broszur. Sami byli świadkami powstawania notatnika dla każdego uczestnika wycieczki, który otrzymali na pamiątkę. Pracownicy drukarni przygotowali również dla dzieci styropianowe litery rozpoczynające ich imiona oraz kolorowe gadżety. Było bardzo ciekawie i miło.