Konkurs pięknego czytania

21 marca w szkolnej czytelni odbył się konkurs pięknego czytania przeznaczony dla uczniów klas II.

Zgłosiło się do niego dwunastu uczestników, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności w tej dziedzinie. Dzieci najpierw wylosowały kolejność czytania i książkę, której fragment miały przedstawić. Komisja oceniała między innymi płynność i wyrazistość czytania oraz stosowanie znaków interpunkcyjnych i modulację głosu. Choć niektórych”zźerała” trema, dzieci poradziły sobie świetnie. Jury miało nie lada problem, aby wybrać najlepiej czytającego spośród drugoklasistów. Po długich i burzliwych obradach przyznano trzy pierwsze miejsca i jedno wyróżnienie. Za najlepiej czytającą komisja uznała Karolinę Makowską. Druga lokatą może się pochwalić Karina Dmitroca, a trzecią Julia Momot. Wszystkie dziewczynki uczęszczają do klasy II b. Wyróżnienie w konkursie otrzymał Samuel Bońka z klasy II c. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, zaś pozostali uczestnicy mały upominek. Wszystkim gratulujemy!