Dzień kolorowej skarpetki

21 marca obchodziliśmy w szkole „Dzień Kolorowej Skarpetki”. W ten sposób przyłączyliśmy się do obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

W tym dniu uczniowie założyli różnokolorowe, nie do pary skarpetki, które symbolizują dodatkowy, niepasujący chromosom. Na lekcjach przybliżono dzieciom to schorzenie i czytano książeczki z serii bajek psychoedukacyjnych „Bajki bez barier”. Lektura ta pozwoliła zrozumieć uczniom problemy, z jakimi borykają się ludzie z zespołem Downa. Przy okazji ogłoszono konkurs fotograficzny ze skarpetką w roli głównej. W holu szkoły zawisły skarpetki wykonane przez uczniów klasy III d i IV b. Gazetkę ozdobiły konkursowe zdjęcia klasowe i indywidualne, na których ten kolorowy element garderoby został wyeksponowany. Z okazji tak wspaniałego święta nagrodzone zostały wszystkie nadesłane fotografie.

Kolorowe skarpetki nie do pary zakładamy 21 marca, ale tolerancyjni jesteśmy zawsze!