Gliniane cudeńka

28 marca klasa III a wybrała się do RCK w Pile na warsztaty ceramiczne. Pod czujnym okiem instruktora, pani Ewy Porazińskiej – Bednarek dzieci dowiedziały się sporo na temat pochodzenia i właściwości gliny oraz o zastosowaniu jej w praktyce do wytwarzania kafli, cegły,  porcelany i innych przedmiotów codziennego użytku. Uczniowie z radością oglądali zgromadzone w pracowni przepiękne rzeczy wykonane z gliny i wypalone w specjalnym piecu. Wszystkie były pięknie pomalowane. Można było podziwiać różne zwierzęta, wazoniki, talerze, zajączki, kurczaczki, itp. Dzieci dowiedziały się jak ogromny wachlarz możliwości ma ceramika artystyczna. Co najważniejsze, nie wymaga szczególnych uzdolnień, a jedynie odrobinę chęci. Daje także niesamowitą  radość tworzenia. Dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do pracy. W związku z zbliżającymi się świętami, lepiły wielkanocne jajka, zajączki i  kurczaki.  Warsztaty  przebiegały bardzo sprawnie i w miłej atmosferze. Niektórym  udało się ulepić więcej, niż zamierzali. Następnym etapem będzie wypalenie prac dzieci w specjalnym piecu. Kiedy gliniane cudeńka będą gotowe, dzieci pięknie pomalują je w klasie. Po ozdobieniu na pewno staną się ozdobą niejednego wielkanocnego stołu.