Na tropach historii

W środę 29 marca klasa III d wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę do siedziby Stowarzyszenia Miłośników Munduru. Było to jedno z niewielu miejsc, którego trzecioklasiści jeszcze nie odwiedzili. Prezes Stowarzyszenia – Pan Wiesław Andrzejewski zabrał dzieci w czasy minionej epoki. Wskazywał, jak ważne jest propagowanie i rozwijanie dorobku kultury narodowej, ze szczególnym uwzględnieniem historii różnych mundurów i edukacji
w tym zakresie.  Uczniowie wiedzą więc, jak ważne jest kultywowanie tradycji narodowych. Jak się okazało, SMM opiekuje się także izbą pamięci o pobycie wojska na naszym terenie. Jest to jedyna na dzień dzisiejszy taka izba w Pile. Dzieci z zaciekawieniem oglądały pamiątki związane z pilskim wojskiem. Druga izba pamięci, którą odwiedzili uczniowie, była poświęcona pamiątkom związanym z okresem PRL i wcześniejszym. Tutaj Pan Wiesław Andrzejewski pokazał dzieciom wiele ciekawych eksponatów. Były to między innymi telewizory, aparaty fotograficzne na kliszę, gramofon, pistolet na kapiszony itd.

To był bardzo dobrze wykorzystany czas. Trzecioklasistom wycieczka się podobała i polecają wszystkim odwiedzenie siedziby Stowarzyszenia Miłośników Munduru w Pile.